שנות הארבעים – איך ממזערים כתמי עור, קמטים מתחת לעיניים וקמטוטים עמוקים?

בשנות הארבעים כבר לא תוכלי להתעלם מהם: כתמי עור, קמטים מתחת לעיניים וסוגי קמטים נוספים מעידים על כך שעברת כברת דרך בחיים.  אם עד עכשיו הגישה שנקטת הייתה מניעה, מניעה, מניעה הגישה הנכונה עכשיו היא התמודדות עם המציאות ומזעור נזקים. כי אין מה לעשות, גם אם היית ילדה טובה וסיגלת לעצמך אורח חיים בריא, לקחת תוספי תזונה נכונים, לא חשפת את עצמך לשמש, לא עישנת, מרחת קרמים טובים ישנת מספיק שעות, צחקת הרבה, עסקת בפעילות גופנית מועילה ובחרת לגור באזור לא מזוהם, עדיין הגוף שלך עובר תהליכי בלאי, וכך קורה, שגם על פנייך ניכרים כתמי עור, קמטים מתחת לעיניים ואותות נוספים שהזמן מביא עימו והבאים לידי ביטוי, בין היתר, על פנייך.

תוספי תזונה רלוונטיים: נוגדי חמצון ועוד נוגדי חמצון הם תוספי תזונה רלוונטיים גם בשנות הארבעים לחייך. פיקנוגנול הוא אחד מהמקורות העשירים ביותר לנוגדי חמצון. הוא הוכח כיעיל ביותר במזעור נזקים חיצוניים של סיבי הקולגן והוא מקטין ומבהיר כתמי עור. כאמור, יש לו זיקה ישירה לקולגן ומחקרים הראו שסיבי קולגן שהושרו בתמיסה של פיקנוגנול היו עמידים בפני קריעה פי 100 מסיבים שלא הושרו בתמיסה. זהו תוסף יקר יחסית ולכן אפשר לחכות איתו לשנות הארבעים ובגילאים צעירים יותר להשתמש בתמצית זרעי ענבים. חשוב שתדעי שכשנוטלים תוספי תזונה של פיקנוגנול ווטימין C ביחד, שניהם עובדים טוב יותר ויעילותם עולה.

בסביבות גיל ארבעים תראי לראשונה צניחה של העור ומתאר תווי פנייך יתחיל להיפגם. שנות הארבעים הן העשור בו מתחילה האצה בהזדקנות עור הפנים. ועכשיו את כבר לא יכולה לחכות, כי אם לא תטפלי בעצמך עכשיו יהיה קשה, גם אם אפשרי, להחזיר את העור למצבו הקודם. זה הגיל שבו חובה להעלות את רמות החומצה ההיאלורונית שהאחראי על ייצורה הוא ויטמין C, שלא קיים באופן מספק בתזונה היומיומית שלנו. לכן חובה לקחת אותו כחלק מכל תוספי תזונה שאת כבר לוקחת. החומצה ההיאלורונית היא זו שגורמת לעור שלך להראות תפוח, בריא ויפה.

תוספי תזונה רלוונטיים: חומצה אלפא-ליפואית שהיא נוגד חמצון שמסיס גם בשמן וגם במים והשפעותיה הטובות על עיכוב תהליך ההזדקנות הוכחו במחקרים רבים תעשה עבורך פלאים כמו למשל תבהיר את עורך ותאט הופעת כתמי עור וכתמי גיל, היא תגן על סיבי הקולגן מפני הרדיקאליים החופשיים ותדאג שהם ימשיכו לשמור על הגמישות והאלסטיות של עורך. החומצה האלפא-ליפואית היא מרכיב מרכזי ברבים מתכשירי הקוסמטיקה המתקדמים שקיימים היום.

תוספי תזונה נוספים שכדאי לקחת: גלוקוזאמין שהוא חלבון סוכרי; ידוע ומוכח שהוא משפר את מצב הסחוס בפרקים ובשנים האחרונות מחקר בינלאומי חשוב וגדול הוכיח כי הוא משפר באופן משמעותי גם את מצב העור. כמובן שכדאי להמשיך ולהתמיד גם עם תוספי תזונה שלקחת בעשורים הקודמים לחייך כמו הויטמין C, הלויקופן והחומצה הגמא-לינוליאית (GLA).

כל מה שצריך לדעת בעולם היופי