2 3
6 1

למה זכיינות בתחום האסתטיקה?

ישנן מגוון תחומים בארץ לזכיינות ואחד מהתחומים המעניין שבהם הוא תחום האסתטיקה. אתם בטח שואלים למה?

זכיינות בתחום המזון דורשת השקעה לא קטנה, סיכון גבוה, מורכבות ניהול גבוהה והאמת, שעבוד לעסק. עם זאת, הרווחים יכולים להיות גבוהים אך ככל שהרווח עולה כך הסיכון גדל ועלויות השוטפות "הבוקר טוב" גבוה במיוחד, כי גם עלות המזון, גם עלות העובדים וגם עלות השכירות לרוב גבוהה מאד.

זכיינות בתחום המסחר דורשת מלאי גבוה, הרווחיות איננה גבוהה והסיכון בינוני. היתרון בתחום, שאין שעבוד לעסק ומורכבות הניהול לרוב לא גדולה, אלא פותחים עסק מסחרי גדול (מעל 300 מ"ר). בהתאם לגודל החנות, כך גם גודל מלאי הפתיחה ולרוב נדרשת השקעה לא קטנה כדי להגיע לרווחים נחמדים בלבד.

זכיינות בתחום האסתטיקה משלבת את כל היתרונות, מורכבות הניהול איננה גבוהה, הסיכון אינו גבוה משום שההשקעה איננה גבוהה ביחס להכנסה הצפויה. הרווחים בתחום גבוהים ומאפשרים עם מעט מאד עובדים/תפקידים לנהל עסק מצליח.

5 סיבות למה לפתוח עסק בתחום האסתטיקה?

  1. עלות חומרי הגלם ומוצרים

עלויות חומרי הגלם בתחום האסתטיקה הם יחסית מהנמוכים ביותר בכל תחומי הזכיינות. אם עלות מלאי  במסחר הוא כ-60% מהמחזור, עלות מזון לרוב היא 30% מהמחזור, בעולם הקוסמטיקה, עלות חומרי הגלם היא לרוב באזור 15%. משמע, שהרווח התפעולי הוא הגבוה ביותר ומאפשר שולי רווח גבוהים מאד.

  1. כמות עובדים

כדי לנהל מכון מצליח שמשלב מגוון טיפולים אסתטיים וגם הזרקות, נדרש רופא/ה , קוסמטיקאי/ת ואיש/אשת מכירות. עם 3 עובדים, אפשר להגיע למחזורים מאד גבוהים שמניבים רווח אדיר. משמע שאין צורך לנהל כמות גדולה של עובדים כמו למשל במסעדה/בית קפה, שהמינימום הוא 10 עובדים ובמסעדות גדולות, מגיע גם ל50 עובדים. במסחר, כמות העובדים יכולה להיות קטנה שמדובר בדוכן או חנות קטנה, לרוב מינימום 4 עובדים ובחנויות גדולות, נדרש גם לנהל 25 עובדים.

  1. כמות לקוחות ביום

ממוצע רכישה בבית קפה עומד על כ- 70 ₪ לאדם, במסעדה כ-120 ₪ לאדם. ממוצע רכישה בעולם המסחר, תלוי תחום אך עומד על כ- 300 ₪ לאדם. לעומת זאת, ממוצע רכישה של לקוחה בתחום האסתטיקה מגיע לאלפי ₪ כי מדובר בסדרות. כדי לסבר את האוזן, במכונים זולים הזרקה אחת עולה 600 ₪ ובמכונים מובילים ואיכותיים, הזרקה אחת מגיעה ל3000 ₪, סדרות טיפולים מגיעות ל20-30 אלף ₪ ללקוחה. משמע, שלא צריך עשרות ומאות לקוחות בתחום האסתטיקה, מספיק קהל לקוחות נאמן מצומצם ואפשר להגיע לרווחים גבוהים.

 

  1. גודל ושכירות הנכס

בתחום המזון גודל הנכס נדרש להיות במינימום 65 מ"ר ולרוב בתחום המסעדות ובתי הקפה כ-250 מ"ר. כתוצאה מהעובדה שהנכס אמור להיות בלוקשיין שווה במיוחד, עלויות השכירות הן גבוהות ומגיעות למעל 50 אלף ₪ בחודש. בתחום המסחר, אלא פותחים דוכן פצפון בגודל של 15 מ"ר, לרוב חנויות נעות בין 100 מ"ר ויכולות לעבור את 1000 מ"ר. במסחר, זה הכול לגבי לוקשיין, שכירות יכולה להגיע גם למאות אלפי ₪, תלוי גודל החנות. אפילו דוכן פצפון בקניון שווה, מגיע בכיף ל25 אלף ₪ ואף יותר. לעומת זאת, מכון אסתטיקה צריך כ- 100 מ"ר וזה יכול להיות בבניין משרדים, באזור תעשייה ובשכונה שווה, ועלות השכירות נמוכה ביחס לתחומים האחרים. אפשר למצוא נכסים גם בסכומים של 8000 אלף ₪ ועד כ -25 אלף ₪ ללא בעיה מיוחדת.

  1. מיקום המכון

נכס בתחום המזון והמסחר חייב להיות בפריים לוקשיין כדי להניב רווחים גבוהים, כתוצאה גם עלויות גבוהות אך הבעיה הנוספת שתלוי עיר, ברוב המקומות, הלוקשיינים השווים במיוחד כבר תפוסים לאורך שנים. לשם הדוגמא, יש רשימת המתנה של כמה שנים להיכנס למתחמי הביג השונים. הדרך ה"קלה" למציאת נכס בלוקשיין טוב, היא ללכת על מתחמים חדשים. ישנם מתחמים חדשים שברגע שיפתחו, יתפוצצו בקהל ותעשו מלא כסף ויש מתחמים שלוקח להם בין שנה לשנתיים, להתאפס ולהתרומם, זה המון זמן שצריך לקחת אותו בחשבון בתוכנית העסקית.

לעומת זאת, מיקום מכון אסתטיקה לא צריך להיות בפריים לוקשיין, הוא לא מקבל קהל מהרחוב אלא כל הפעילות השיווקית שלו היא באונליין. הדבר המרכזי שחשוב שהלוקשיין יהיה נגיש לקהל היעד שלכם ושתהיה חניה נוחה. כמובן, חשוב שהבניין שבו מנוהל המכון יהיה מכובד ויראה טוב אך ישנם בניינים רבים בכל עיר שעונים על הקריטריונים האלו.

 

רוצה לשמוע עוד על זכיינות בתחום האסתטיקה? למילוי שאלון התאמה

 https://forms.gle/Tn8FZTGLUyzj32wx7

אנחנו מזמינים אתכם
להיות חלק מהמשפחה
ולהנות מהצלחה!

אני רוצה להיות חלק מההצלחה

לפרטים נוספים

לפרטים נוספים

צ'אט פתוח
1
💬 זקוקים לעזרה?
שלום 👋
במה אנו יכולים לעזור לך?
דילוג לתוכן