2 3
6 1

איך בוחרים זכיינות בתחום האסתטיקה?

זכיינות בתחום האסתטיקה היא זכיינות שיכולה להניב לך רווחים רבים וטובים. אך יש הבדל מהותי בין הרשתות שפועלות בתחום ולכן חשוב לבדוק את הכללים הבאים לבחירת הרשת הנכונה עבורכם:

  1. מה מגוון השירותים שהמכון מספק?

בתחום הזכיינות באסתטיקה ישנם מספר תחומים אפשריים: ניתוחים פלסטיים (מתאים לרופאים בלבד), הזרקות בלבד (מתאים לרופאים בלבד), מכון שמספק שירותים דרך מכשור ספציפי לטיפוח אזור מסוים בגוף (כמו למשל הסרת שיער), מכון לטיפולים קוסמטיים בלבד (ממניקור ופדיקור ועד טיפולי פנים) ומכונים משולבים שמשלבים מגוון תחומים ביחד.

יש יתרון למיקוד בתחום אחד ויש יתרון למגוון תחומי טיפול. היתרון במיקוד בתחום אחד, מאפשר לך להתמקד בתחום טיפולים אחד וקלות התפעול מאד קלה, מצד שני, המענה ללקוחות שלך הוא מאד ספציפי ויש אפשרות לאבד לקוחות שיעדיפו מקום שמטפל בהם במגוון תחומים ביחד. היתרון במכון משולב, שאפשר לספק מענה רחב ומדויק יותר ללקוחות, רק הזרקות או רק טיפולים אסתטיים אינם בהכרח הפתרון הנכון ללקוחות. דווקא שילוב של מגוון שירותים,  מספק מענה נכון יותר ללקוחות. עם זאת, משמע שצריך גם רופאים וגם קוסמטיקאיות במכון כדי לתת את המענה. אם יש שיטת עבודה נכונה ומדויקת, זה לא מסובך לספק את השירותים הללו ביחד.

  1. האם יש אחידות בין מטפלים?

החוזקה העיקרית של תחום הזכיינות היא אחידות. וזה עוד יותר חשוב בתחום האסתטיקה. מעבר לרצון שלכם כזכיינים שהשירות שינתן בכל הסניפים יהיה זהה, אתם גם לא רוצים להיות תלויים באף עובד/ת. כאשר יש הבדל באיכות הטיפול בין קוסמטיקאית אחת לאחרת, כל הלקוחות שלהם יגידו שהם רוצים את "רותי" ומה קורה שמחר בבוקר "רותי" מתפטרת? אתם נמצאים בבעיה. הרבה מכונים מספרים שיש להם שיטת עבודה אבל חשוב לבדוק לעומק, מהי שיטת העבודה והאם היא באמת ניתנת לשכפול? האם לא משנה מי עושה את העבודה או שיש פה מקום לפרשנות אישית. האם יש תכנית טיפולים מסודרת וכתוב בצורה מפורטת על כל טיפול, מה לעשות בכל רגע מול הלקוחות או שיש תכנית טיפולים כללית. היעדר תוכניות מדויקות ידרשו ממכם גם ידע בתחום והרבה מעקב ובחינה כיצד הקוסמטיקאיות והרופאים שלהם מטפלים במכון.

  1. האם יש תלות ברופאים?

במידה ומדובר במכון אסתטיקה שמשלב גם טיפולים שנדרש בהם רופא (כמו : הזרקות וטיפולי מחטים), צריך להבין מה אופי הפעילות מול הרופא. האם הרשת מספקת לכם את הרופאים? מה העלות שנדרש לשלם לרופאים? האם שיטת העבודה במכון גורמת לכם להיות תלויים ברופא ספציפי או שיש מנגנון שמאפשר לכם חופש פעולה בנושא ומגן עליכם מתלות ברופא ספציפי. דבר חשוב מאד בעניין הרופאים הוא העלות. רופאים כירורגיים לרוב דורשים סכומים מאד גבוהים מעלות הטיפול ולכן מפחיתים את הרווחיות הצפויה. יש לבחון מה מודל התשלום לרופאים ולראות אם הוא משאיר לכם שולי רווח גבוהים או לא.

  1. האם אתם מחויבים לרכוש מהרשת את המכשור?

האם הרשת מחייבת אתכם לרכוש מכשיר מסוים של חברה מסוימת? או שבעצם הרשת היא המשווקת של המכשור? למה חשוב להבין את זה? אם הרשת מספקת את המכשור והיא משווקת של המכשיר, היא כנראה נהנית מהכנסה נוספת דרך המכשור ולפעמים אף על חשבון הזכיין. אם מדובר במכשור של חברה מסוימת שאיננה הרשת, יכול להיות שהרשת מקבלת עמלה על כל רכישה. אם מדובר במכשור של הרשת עצמה, אז היא נהנית גם מהרכישה וגם מכך שבהמשך תרכשו את הידיות והחומרים דרכה. יכול להיות שזה מאד משתלם אך בפועל בטווח הארוך זה מייצר לי תלות מאד גדולה והרשת יכולה לשנות את סכומי העלות של המוצרים ולא תהיה לי ברירה אלא לקנות ממנה.

העדיפות היא לבחור רשת שעוזרת לכם לבחור את המכשור שמתאים לכם, אולי אפילו מיד 2 ובכך לחסוך עד חצי מעלות המכשור.

  1. מה הרשת מספקת בהתנהלות השוטפת?

יש לברר מה הרשת מספקת בשוטף. רוב הרשתות המזכות מספקות שירותי ניהול שמטרתם לעקוב ולבחון כי אתם פועלים על פי הנהלים. הן לרוב מגיעות פעם בחודש למכון ובודקות שהכל מתנהל כמו שצריך. על כך, משלמים דמי תמלוגים. עם זאת, יש רשתות שמספקות שירותי ניהול רחבים יותר, החל מהכשרות שוטפות, שיווק ופרסום, ניהול ספקים וכד'. כדאי לבחור רשת שמספקת לכם את המעטפת הטובה ביותר להצלחה בתחום.

 

רוצים להכיר את המודל הזכיינות של הלגה רקנטי? למילוי שאלון התאמה  https://forms.gle/Tn8FZTGLUyzj32wx7

אנחנו מזמינים אתכם
להיות חלק מהמשפחה
ולהנות מהצלחה!

אני רוצה להיות חלק מההצלחה

לפרטים נוספים

לפרטים נוספים

צ'אט פתוח
1
💬 זקוקים לעזרה?
שלום 👋
במה אנו יכולים לעזור לך?
דילוג לתוכן