מהן השיטות המשלימות לטיפול באקנה קשה?

IMG  עותק

פצעי הבגרות, הידועים גם בשם "אקנה", הינם מחלת עור ששכיחה מאד בקרב קהל המתבגרים. למרות שנהוג לייחס את הפצעים לנתח זה באוכלוסייה, גם גברים ונשים בגילאים צעירים אך מתקדמים יותר מלינים על המחלה והופעתם של הפצעים. הפצעים מופיעים לרוב באזור הפנים, באזור החזה וגם בגב. למרות המודעות הרבה למחלת העור, עדיין לא יודעים להצביע על הסיבה ששינם אלו הסובלים ממנה וישנם אלו שלא. יחד עם זאת, ניתן להבחין כי הפצעים מושפעים מהורמונים.

הטיפול בפצעי האקנה מסתמן כאחד מהטיפולים הקוסמטיים המבוקשים ביותר, בין היתר מאחר ונראות הפצעים פוגעת באופן משמעותי בביטחונם העצמי של האלו הסובלים מהם. לצד הטיפול הניתן על ידי קוסמטיקאית מנוסה המסתמן כטיפול העיקרי ביותר, חשוב גם לדעת איך לתחזק את תוצאות הטיפול ולבצע גם טיפולים משלימים בשגרה המבוססים על אימוץ הרגלים בריאים.

shutterstock 544113643

אקנה וטיפול טבעי – איך משמרים את התוצאות?

הטיפול אצל הקוסמטיקאית הינו הטיפול המשמעותי ביותר והמעמיק ביותר. יחד עם זאת, על מנת לשמר את התוצאות חשוב לדבוק באורח חיים ספציפי שיוכל לדאוג להרמוניה מושלמת שתבוא לידי ביטוי בתדירות נמוכה של הופעת הפצעים. על כן, הטיפול הטבעי מבוסס בין היתר על אימוץ תפריט מתאים כאשר המטרה היא שיפור מצב העור.

במקרה הזה, תזונה נכונה מסתמנת כדרך הקלה ביותר לשמר את נראות העור, שכן ללא כל קשר תזונה נכונה ומאוזנת מטיבה עמכם ועם גופכם. כידוע, המזון הינו הדלק של הגוף, כך שישנה השפעה ישירה בין המזון הנכנס אל הגוף ובין התחושות שלכם ואפילו הנראות שלכם. על כן, במקרים בהם אתם סובלים מפצעי האקנה, חשוב מאד לדאוג לצלחת מאוזנת המבוססת על מאכלים שעשירים במינרלים וויטמינים.

המלצה נוספת היא להפחית כמה שרק ניתן סוכרים, שכן הם הוכחו לא אחת ככאלו המעודדים את הופעת פצעי האקנה, כאשר מומלץ מאד לדבוק בכמה שיותר פחמימות מורכבות. הירקות הירוקים מסתמנים כבחירה הטובה ביותר, שכן הם עשירים בבטא קרוטן שבפעולתו תורם באופן ישיר לעור ולשיקומו. בנוסף, חשוב לדבוק במזונות העשירים בויטמין A – הוא מסתמן כבעל אפקט יוצא מן הכלל לשיפור נראות הפנים ומראה העור, כאשר הדרך הטובה ביותר לצרוך את הויטמין היא באמצעות אכילת גזר על כל צורותיו.

הקשר בין איפור ופצעי האקנה

מרבית הנשים מתאפרות, אך לא כולן יודעות כי ישנה זיקה בין פצעי האקנה ובין מוצרי איפור שונים. על כן, חשוב שגם אתן תדעו כי שימוש בתדירות גבוהה של מוצרי איפור שונים יכול לגרום להופעתם של פצעי האקנה. מדובר על פצעים שזכו לקבל את התואר "אקנה קוסמטי" – שכן הם מופיעים בעקבות שימוש במייק אפ וקרמים שונים. שימו לב כי לרוב פצעים אלו מופיעים דווקא אצל נשים שלא חוו בעבר את הופעת הפצעים, ואילו השימוש במוצרים השונים מעודד את הופעתם. נסו אם כן להשתמש במוצרים שאינם מכילים שמן מינראלי, שמן שומשום, לנולין וואזליניום.

מהפנים אל החוץ – איך המצב הנפשי משפיע?

ולא ניתן לדבר על הופעת פצעי האקנה מבלי לדבר על המצב הרגשי. המון פעמים מצבים נפשיים כדוגמת לחץ או מתח מעודדים את הופעת הפצעים. מדובר על מנגנון הורמונלי המופעל במצבים אלו, שגורם לעלייה בייצור ההורמון קורטיזול. המציאות היא שלא באמת ניתן למנוע מצבי לחץ שונים שהינם חלק בלתי נפרד מקצב החיים הדינאמי, אך כן ניתן לאמץ שיטות שונות להתמודדות עם מצבים אלו שיביאו להפחתה ניכרת בהיקף הפצעים ובתדירות הופעתם.

כל מה שצריך לדעת בעולם היופי

הלגה רקנטי טיפולים אסתטיים טיפולים קוסמטיים

הלגה רקנטי טיפולים אסתטיים טיפולים קוסמטיים

Helga Rekanati מתמחה טיפולים אסתטיים וטיפולים קוסמטיים באמצעות שיטה ייחודית שפותחה ע"י הלגה רקנטי. כל הטיפולים נבנים בצורה אישית על סמך אבחון מעמיק בפיקוח מנהלת מחלקת הטיפולים בחברה.

אודות הלגה רקנטי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הלגה רקנטי טיפולים אסתטיים טיפולים קוסמטיים

הלגה רקנטי טיפולים אסתטיים טיפולים קוסמטיים

Helga Rekanati מתמחה טיפולים אסתטיים וטיפולים קוסמטיים באמצעות שיטה ייחודית שפותחה ע"י הלגה רקנטי. כל הטיפולים נבנים בצורה אישית על סמך אבחון מעמיק בפיקוח מנהלת מחלקת הטיפולים בחברה.

אודות הלגה רקנטי
מלאי פרטייך ונציגנו יחזרו אלייך בהקדם האפשרי:
מבצעים חמים

פוסטים נוספים

לפרטים נוספים

לפרטים נוספים

צ'אט פתוח
1
💬 זקוקים לעזרה?
שלום 👋
במה אנו יכולים לעזור לך?
Call Now Button