טיפוח עצמי כבר בשנות העשרים – מדוע זה חשוב?

טיפוח עצמי, בפרט טיפוח עור הפנים הוא חשוב כבר בגילאים צעירים. על אף שמרבית האוכלוסייה "מתעוררת" כאשר מאוחר מידי, על-ידי טיפוח עצמי בכלל או טיפוח עור הפנים בפרט, ניתן להקדים תרופה למכה ולהאט את אותותיו של הזמן הניכרים על הפנים ועל הגוף. טיפוח עצמי על-ידי טיפוח עור הפנים -כל מה שאת צריכה לדעת במאמר שלפנייך.

זה הזמן לחגיגות! רק השתחררת מהשירות הצבאי ואת טורפת את החיים במועדונים, שותה, מעשנת כל מיני דברים, אוכלת מה שבא לך (תוספי תזונה זה בטח לא משהו שאת מוציאה עליו כסף), משתזפת בים, עובדת, לומדת מתרוצצת מפה לשם ובעיקר ישנה מעט מדי. את נראית מעולה, העור שלך זוהר וצעיר חלק מכתמים או קמטים, אבל הזמן לא עוצר ויבוא היום שעור שלך יראה לך שהוא זוכר לך ה-כ-ל.

קמטוטים בפנים

מה קורה לעור שלך כשאת חייה את חייך בלי דאגות?

אקנה ופצעונים, כתמי עור ופיגמנטציה, קמטים וקמטוטים ראשונים,פצעונים?

למרות שכבר חשבת שנפטרת מפצעי הבגרות, בגילאים אלו עדיין יש כאלו שסובלות מחצ'קונים. השימוש במוצרי קוסמטיקה שלא מותאמים לגיל ולעור שלך עלולים ליצור אקנה קוסמטית, שזו בעצם סתימה של בלוטות החלב. זוהי אקנה כמו בדיוק כמו פצעי הבגרות שהיו לך ויש חשש לדלקות וצלקות אם לא תטפלי נכון.
תוספי תזונה רלוונטיים:אבץ, אומגה 3 וויטמני B. האבץ מתאים לנשים שסובלות מעור וקרקפת שמנים, אקנה ופצעונים. תוספת של אבץ עוזרת לאזן את הייצור של החלב בבלוטות, ומורידה באופן ניכר את ייצור השומן בעור ובקרקפת. הוא גם מומלץ לנשים שממעטות באכילת עוף ובשר.אומגה 3, בין יתר הפלאים שהיא עושה בגוף, מוכרת כמעודדת חומרים אנטי-דלקתיים בגוף ולכן חשובה לטיפול בתופעות אקנה. ויטמיני B מסייעים גם הם לסובלים מפצעי אקנה ולנשים שמשתמשות בגלולות למניעת הריון.
כתמי עור יכולים להופיע כבר בשנות העשרים שלך. הם מופיעים כתוצאה של חשיפה לשמש ונטילת גלולות למניעת הריון (או אנטיביוטיקה מסוג מסוים). כמובן שהם יכולים להופיע גם כי הם חלק מהמטען הגנטי שלך וקיבלת אותם בירושה מסבתא. אגב הגלולות או האנטיביוטיקה בלי שמש לא יוצרות כתמי עור ולכן את חייבת להשתמש במסנני קרינה.
תוספי תזונה רלוונטיים: ויטמין C. לויטמין C יש השפעה חד משמעית על קצב הזדקנות העור. הוא חיוני בייצור רקמת הקולגן שהיא זו שהופכת את העור שלנו לאלסטי ומתוח. הוא קריטי בייצור של חומצה היאלורונית שאחראית על כך שיהיה לנו עור מלא ותפוח והוכח שהוא אחד החומרים היחידים בעולם שמתקן נזקי שמש וגיל. ויטמין C לוקחים במינונים גבוהים. אם את מעשנת עליך לקחת מינונים גבוהים עוד יותר.
קמטים וקמטוטים ראשונים יכולים להופיע בעיקר אצל בחורות מעשנות ובעלות עור בהיר. הם מתחילים להופיע בזוויות הפה (קמטוטי חיוך כאלה) והם סימן עם הרבה משמעות לגבי העתיד של העור שלך. לבחורות בהירות עור שמעשנות ונחשפות לשמש יש סיכוי גבוה יותר להתקמט מהר יותר מאחרות.
תוספי תזונה רלוונטיים: נוגדי חמצון חזקים. למשל, תמצית של זרעי ענבים (לא שמן למריחה). זהו מיצוי עשיר ביותר בנוגדי חמצון שמגן על רקמת הקולגן מפני רדיקאלים חופשיים שנמצאים בכל מקום אך משפיעים במיוחד על בחורות מעשנות וכאלה שנחשפות לשמש בלי הגנה. נוגדי חמצון יחוללו שיפור במראה העור וההזדקנות תואט. עם עורך יבש ועישנת או שאת עדיין מעשנת, את צריכה מינונים גבוהים מהרגיל.
רוצה להשקיע בעתיד? יש תוספי תזונה רבים המכילים נוגדי חמצון, אך הליקופן ידוע כאחד החומרים החזקים שבהם. כשלוקחים אותו כתוסף תזונה הוא מגן מפני הנזקים שמחוללים הרדיקאלים החופשיים לסיבי הקולגן והאלסטין. מומלץ למי שרוצה ביטוח לעור כנגד נזקי הגיל והזקנה.
מי שדואגת לעתיד העור שלה כבר מגיל צעיר, לוקחת תוספי תזונה רלוונטיים ומטפלת בעור כראוי – עושה בחוכמה!

כל מה שצריך לדעת בעולם היופי