לא על הרואקוטן לבדו: טיפול בפצעי אקנה בעזרת תוספי תזונה, טיפולי קוסמטיקה טבעית, שינוי תזונתי ורפואה סינית

רואקוטן הפך לאחת התרופות המוכרות והפופולאריות ביותר נגד אקנה, אך במקרים רבים הוא לא בהכרח מסייע לפתרון הבעייה. אנחנו במכון הלגה מאמינים, כי שילוב מושכל בין תוספי תזונה, טיפולי קוסמטיקה טבעית ושינוי תזונתי הם אפקטיביים יותר במאבק נגד האקנה. אלו תוספי תזונה כדאי ליטול? ומה הקשר בין זה לבין טיפולי קוסמטיקה טבעית? קראו וגלו בעצמיכם.

רואקוטן ואקנה

האם זו הדרך לטיפול בפצעי אקנה חמורים?

לאחרונה נתקלתי בפורום באינטרנט שמכוון לאנשים שנוטלים רואקוטן.

למי שלא יודע, זוהי תרופת "סוף הדרך" עבור מי שהתייאש משיפור מראה העור שלו בעקבות התפרצות אקנה חריפה. למה "סוף הדרך"? פשוט כי אם היא לא תעבוד, לרפואה אין משהו אחר להציע לכם.

ולמה אני מציינת את הפורום הזה? כיוון שהמשתתפים שם מבקשים תמיכה בתהליך שעובר עליהם בזמן נטילת התרופה. ואם אי פעם עברה בכם המחשבה לקחת רואקוטן, תוכלו להיחשף שם למה עוברים האנשים שנוטלים אותה ולהכיר מקרוב חלק מתופעות הלוואי של התרופה הכי מעוררת חילוקי דעות לטיפול בפצעי אקנה.

מעקב רפואי: רואקוטן היא תרופה שניתנת במרשם רופא בלבד ומחייבת מעקב צמוד. אם יש לכם נטייה למצבי רוח או דיכאונות, תתבקשו לגשת גם לפסיכיאטר/ית של קופת החולים לקבל אישור שמותר לכם לקחת את התרופה. למה? כיוון שאחת מתופעת הלוואי שלה היא דיכאון.


כמה פרטים טכניים על התרופה רואקוטן

המנגנון: רואקוטן היא תרופה המבוססת על ויטמין A והיא מסייעת בטיפול בפצעי אקנה חמורים. היא פועלת באמצעות הפחתת הפרשתהחלב. הטיפול בתרופה הוא בדרך כלל למשך מספר חודשים בלבד, אך הפחתת ההפרשהנמשכת עד שנה לאחר הפסקת הטיפול. הירידה בהפרשת החלב גורמת לירידה בכמותהחיידקים בעור. יש לה גם השפעה נוגד תדלקת, ולכן הא מעכבת את ייצור הקומדו (הנקודות השחורות).

מה הלאה: הטיפול ברואקוטן מתאים לחולים עם אקנה חריפה מאוד ואם התרופה לא עזרה כמו שצריך, ימליץ לכם הרופא על טיפול אנטיביוטי נוסף, דרך הפה או במשחה. ייתכן וימליץ גם על נטילת סטרואידים. A ויטמין


תופעות לוואי של רואקוטן:

אמנם רבים מאלו המטופלים בתרופה נהנים מהיתרונות שלה אך במחיר כבד של תופעות לוואי חמורות: דיכאון כבר הזכרנו. אליו מצטרפים גרימת הפלות ומומים בעובר, לכן אסורה בהריון ואין להיכנס להריון במהלך הטיפול וכחצי שנה לאחר סיומו, נשירת שיער וגרד, כאבי פרקים ושרירים, נזק לכבד, דיכוי מח עצם, עלייה של טריגליצרידים בדם (מגביר את הסיכון שלדלקת הלבלב ומחלות לב וכלי דם), דלקות עיניים ושפתיים ודימומים מהאף.

אין מה לומר, רבים מוכנים לסבול את כל אלו כדי להיפטר מפצעי אקנה. אבל האם זו הדרך היחידה?

מניסיוני, רוב הרופאים פשוט רוצים "להיפטר" מהמחלה בלי להבין את הסיבות לה. לכן התפתחו תרופות כמו רואקוטן, שאמנם "מחסלות" אקנה, אבל יחד איתה מחסלת עוד כמה מערכות בגוף.

הרבה פעמים לאחר סיום הטיפול בתרופה כזו או אחרת חוזרים פצעי אקנה לעור הפנים החלק והנקי מפצעים שהרווחנו בסיכון רב.

מניסיוני, הדרך היחידה לטפל בתופעות אקנה באופן עמוק ולאורך זמן היא טיפול הכולל שינוי תזונה, טיפול ברפואה סינית ושימוש נכון ומושכל בתוספי תזונה וכמובן טיפול קוסמטי, שחשיבותו קריטית. שכן אם הוא לא נעשה בזמן, העור עלול להיפגע ולהותיר צלקות.

כל אלו מותאמים לכל מטופל באופן אישי. אין תרופה אחת לכולם, אלא יש הבנה של כל אדם ומצבו

הספציפי על מנת לטפל בו בדרך הטובה והבטוחה ביותר עבורו.

אקנה מותירה צלקות בעור ובנפש אם לא מטפלים בה בזמן.

כל מה שצריך לדעת בעולם היופי

הלגה רקנטי טיפולים אסתטיים טיפולים קוסמטיים

הלגה רקנטי טיפולים אסתטיים טיפולים קוסמטיים

Helga Rekanati מתמחה טיפולים אסתטיים וטיפולים קוסמטיים באמצעות שיטה ייחודית שפותחה ע"י הלגה רקנטי. כל הטיפולים נבנים בצורה אישית על סמך אבחון מעמיק בפיקוח מנהלת מחלקת הטיפולים בחברה.

אודות הלגה רקנטי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הלגה רקנטי טיפולים אסתטיים טיפולים קוסמטיים

הלגה רקנטי טיפולים אסתטיים טיפולים קוסמטיים

Helga Rekanati מתמחה טיפולים אסתטיים וטיפולים קוסמטיים באמצעות שיטה ייחודית שפותחה ע"י הלגה רקנטי. כל הטיפולים נבנים בצורה אישית על סמך אבחון מעמיק בפיקוח מנהלת מחלקת הטיפולים בחברה.

אודות הלגה רקנטי
מלאי פרטייך ונציגנו יחזרו אלייך בהקדם האפשרי:
מבצעים חמים

פוסטים נוספים

לפרטים נוספים

לפרטים נוספים

צ'אט פתוח
1
💬 זקוקים לעזרה?
שלום 👋
במה אנו יכולים לעזור לך?
Call Now Button