כתמים בגוף או פיגמנטציה – כל מה שאת צריכה לדעת כדי לטפל בהם! 2023

כתמים בגוף ופיגמנטציה
כתמים בגוף ופיגמנטציה

כתמים בגוף או פיגמנטציה – כל מה שאת צריכה לדעת כדי לטפל בהם!

כתמים בגוף ממה הם נוצרים?

ראשית חשוב להבהיר, הופעה של כתמים על עור הגוף במרבית המקרים אינם מסוכנים ונובעים ממה שאנו קוראים בשפה המקצועית פיגמנטציה, אשר הינה בעיה אסתטית שיכולה לפגוע בביטחון ולגרום לך להימנע מחשיפת הגוף. ממה נגרמים אותם כתמים בגב או כתמים בישבן ? בשכבות העמוקות של עורך מצויים מלנוציטים, מטרתם היא להגן על העור מפני חשיפה ממושכת לקרני השמש. בשעה שעור גופך נחשף לשמש בצורה מופרזת, מופרש ה"מלנין" פיגמנט שתפקידו לייצר מסך כהה על פני עור הגוף לשם הגנה. כאשר אנחנו נחשפים בצורה בלתי מבוקרת בפני קרני השמש עלול להיווצר ייצור מוגבר של המלנין שעתיד להוביל ליצירת כתמים בגוף. לצד ייצור המלנין, גורמים תורשתיים, אורח חיים לא בריא, שימוש בגלולות או בהורמונים ואף לחץ מתמשך עלולים ביחד להוביל להופעתם של כתמי הגוף על עורנו.

כתמים בגוף חשיבות אבחון מקצועי ונכון

כפי שציינו הופעתם של כתמים בגוף אינה מסוכנת, מלבד הפגיעה במראה האסתטית של גופך. אין ספק שמספיק לעיתים מבט גם בעין בלתי מקצועית כדי לאבחן את הופעתה של פיגמנטציה על גופך, אך חשוב לבצע אבחון על ידי בעל מקצוע מוסמך אשר יוכל להתאים את הטיפול המתאים לך באופן אישי וימנע מטיפול שעלול אף להחמיר את המצב כפי שיכול להיווצר במקרה של מלזמה, שעלולה להחמיר בעת טיפול בפילינג.

כתמים בגוף, אלה הסוגים השונים שעליך להכיר

כתמי גוף או כפי שאנו קוראים להם בשפה המקצועית פיגמנטציה, יופיעו כאשר פיזור המלנין מתבצע בצורה לא אחידה. ישנם מספר סוגים אפשריים של כתמים בגוף ופיגמנטציה שאותם את צריכה להכיר:

כתמים שנותרו לאחר החלמה מפצעים.

מלזמה – כתמי עור המופיעים בעיקר אצל נשים בגיל הפוריות, בעיקר כתמים חומים שמופיעים על עור הפנים. במקרים אלה חשוב להימנע מחשיפה לשמש באופן מוחלט כדי לסייע לטיפולים שתפקידם להבהיר את העור.

נמשים – מופיעים בעיקר אצל מתבגרים ומבוגרים, בעלי עור בהיר והם שכיחים יותר בקרב ג'ינג'ים. כתמי עור אלה הינם בעלי נטייה להפוך לכהים יותר בעת חשיפה לשמש וחלקם יכולים להיעלם בחלוף השנים. חשיפה ממושכת ובלתי מבוקרת לשמש עלולה להפוך אותם לכתמים גדולים וכהים.

כתמי שמש – כתמים בגוף הבאים לידי ביטוי לאחר גיל 40, בעיקר בקרב אנשים שעורם נחשף לשמש לאורך השנים. כתמי גוף אלה מופיעים בעיקר בגב, בכפות הידיים, חזה וגב עליון אך עלולים להיווצר בכל מקום בגוף.

כתמים בגוף, כיצד מטפלים?

במרכז לטיפולים אסתטיים של הלגה רקנטי, ממליצים ראשית לבצע אבחון מקצועי של כתמי הגוף בטרם ניגשים לטיפול שכן טיפול לא מתאים עלול להוביל להחמרת התופעה. במרכז הלגה רקנטי מציעים מספר שיטות טיפוליות בעזרתן ניתן להבהיר ולהעלים את הכתמים בגוף בתוך חודשיים:

טיפול עומק – מטרתו לחדור לשכבות העמוקות של העור ולהתמודד עם המקור לבעיה, כאשר לאחר הטיפול במקור שמוביל להופעת הכתמים החומרים הפעילים מסייעים לריפוי ושיקום העור, שמירה וסיוע לבנייה מחודשת.

טיפול לייזר – טיפול חדשני ומתקדם המתבצע באמצעות החדרת קרן אור מרוכזת לבסיס התא, האחראי ליצירת הכתם ופיזורו כך אנו מתמודדים בצורה מדויקת עם מקור הבעיה.

טיפול בגלי אולטרה סאונד – מסייע להחדרת חומרי לחות והבהרה, באמצעות איזון של פעילות התא אנו למעשה מייצרים איזון של פיגמנט המלנין ומונעים את הופעתם של כתמים חדשים.

כתמים בגוף, כך תנצחו את הופעתם באמצעות השיטה המובילה בישראל

הלגה רקנטי, מייסדת המרכז לטיפולים אסתטיים הלגה רקנטי, ומפתחת השיטה המובילה בישראל מסבירה כי טיפול בלבד לא יסייע לך להתמודד עם הבעיה: "המטרה של כל אחת מאיתנו היא להחזיר את הביטחון האישי מהסרת כתמי העור על גופה, אך חשוב מכך גם למנוע את היווצרותם והופעתם של כתמי גוף חדשים ואת זה אפשר לעשות רק באמצעות השיטה ההוליסטית שפיתחנו ושאותה אנו מיישמים בהצלחה במשך שלושים שנה" . כיצד עובדת השיטה? מתחילים באבחון מקצועי שמוביל להתאמת תוכנית טיפולים אישית, אשר משלבת מספר שיטות פעולה ביחד לשם יצירת אפקט מצטבר. במקביל לכך מותאמים תכשירים להמשך טיפול ביתי. "הופעתם של כתמים בגוף או פיגמנטציה נגרמת גם בשל מחסור בשמירה על אורח חיים בריא ולכן השלב השלישי בשיטה שפותחה אצלנו נותן מענה בדיוק לכך" מסבירה הלגה רקנטי, "במקביל לטיפולים במרכז שלנו, ולשגרת הטיפוח הביתית אותה תצטרכי לאמץ אנו מתאימים לך באופן אישי תפריט תזונה וכן תוספי תזונה שמטרתם לחזק את היכולת הטבעית של הגוף ולסייע למניעת הופעתם של כתמי גוף חדשים בטווח הארוך".

כתמים בגוף, האם אפשר לשים להם סוף?

כפי שכבר הבנת כעת, כתמי עור או כפי שהם נקראים בשפה המקצועית פיגמנטציה, נגרמים בשל שילוב של סיבות שיכולות להוביל לכך ביחד או בנפרד. הסיבה העיקרית להופעתם של כתמים בגוף, בעיקר על הגב, הרגליים, החזה, כפות הידיים ועוד היא כמובן חשיפה בלתי מבוקרת לקרני השמש לאורך שנים, כדוגמת שיזוף בלתי מוגן. כמובן שלצד החשיפה לשמש גם גנטיקה, שינויים הורמונליים, אורח חיים לא בריא וסיבות נוספות גם הן משפיעות ומובילות להופעתם של הכתמים על הגוף. טיפולים שונים ומתקדמים כיום יכולים לסייע לך להעלים את הכתמים או להבהיר אותם בצורה שבה הם לא ייראו בצורה בולטת, אך לצד זה תצטרכי להימנע מחשיפה לשמש וכן לעשות שימוש בתכשירים שונים שיסייעו לך להבהיר, להעשיר את העור בחומרים וכך אולי לא תוכלי למנוע ב 100% את הופעתם של כתמי גוף אך ללא ספק תסייעי להם להיעלם ותוכלי לשמור על המצב לאורך שנים ארוכות.

כל מה שצריך לדעת בעולם היופי

הלגה רקנטי טיפולים אסתטיים טיפולים קוסמטיים

הלגה רקנטי טיפולים אסתטיים טיפולים קוסמטיים

Helga Rekanati מתמחה טיפולים אסתטיים וטיפולים קוסמטיים באמצעות שיטה ייחודית שפותחה ע"י הלגה רקנטי. כל הטיפולים נבנים בצורה אישית על סמך אבחון מעמיק בפיקוח מנהלת מחלקת הטיפולים בחברה.

אודות הלגה רקנטי
הלגה רקנטי טיפולים אסתטיים טיפולים קוסמטיים

הלגה רקנטי טיפולים אסתטיים טיפולים קוסמטיים

Helga Rekanati מתמחה טיפולים אסתטיים וטיפולים קוסמטיים באמצעות שיטה ייחודית שפותחה ע"י הלגה רקנטי. כל הטיפולים נבנים בצורה אישית על סמך אבחון מעמיק בפיקוח מנהלת מחלקת הטיפולים בחברה.

אודות הלגה רקנטי
מלאי פרטייך ונציגנו יחזרו אלייך בהקדם האפשרי:
מבצעים חמים

פוסטים נוספים

לפרטים נוספים

לפרטים נוספים

צ'אט פתוח
1
💬 זקוקים לעזרה?
שלום 👋
במה אנו יכולים לעזור לך?
דילוג לתוכן