על טיפוח ויופי, טיפולים אסתטיים ומה שביניהם: תכשירים שמתאימים לעור שלך

בעידן שבו טיפוח ויופי הם ערכים כה חשובים בתרבות, טיפולים אסתטיים הם עניין של מה בכך, ורבים משתדלים לשלבם בחיי השגרה שלהם. טיפולים אסתטיים מאפשרים לשמור על טיפוח ויופי, להיאבק באותותיו של הזמן הניכרים על גופינו ולשמור על היופי החיצוני ועל הבריאות הכללית.

טיפול קוסמטי רק נראה כמו קסם. כל טיפול קוסמטי בין אם הוא טיפול באקנההעלמת כתמים,טשטוש קמטים או טיפול להצערת העור, מורכב מעבודה נכונה עם החומרים הנכונים בסדר הנכון.
חלק מהקוסמטיקאיות עובדות עם פרוטוקולים שקיבלו מחברות הקוסמטיקה וחלק ממכוני הקוסמטיקה עובדים עם ידע קליני, הבנה של העור, מנגנוני הפעולה שלו וכיצד ניתן להשפיע עליהם עם החומרים השונים.

בדיוק כמו רופא

קוסמטיקאית בימינו צריכה להיות בעלת ידע של רופאה כי היא עובדת עם חומרים דומים או זהים לאלו שרופאי העור עובדים איתם. היא חייבת לדעת איך החומרים האלו עובדים וכיצד הם משפיעים על העור כדי לקבל את התוצאה שהיא ואתם רוצים ליצור במיוחד כשמדובר בטיפולים מורכבים כמוטיפולים להצערת העור.
לכל תרופה, חומר קוסמטי פעיל או כל חומר אחר הגורם שינוי בעור יש לפחות מרכיב פעיל אחד שעובד על עורך וגורם בו שינוי.
שנים של מחקרים ולימוד גילו מהם החומרים הפעילים המשפיעים, כיצד הם עושים זאת, מהם המינונים הנכונים ביחס למטרה, איך להשתמש בהם ולכמה זמן, מה מעצים אותם ומה מחליש אותם.

תגרמי להם לעבוד בשבילך

קוֹלטנים הם מבנים מולקולאריים האחראים על זיהוי חומרים והגבה אליהם. הם יכולים להיות ממוקמים בתוך התא, מחוץ לו, על הקרום או בגרעין, כלומר הם אלו שגורמים לתאים או למרכיבים שלהם לבצע פעולה כלשהי.
התאים מסוגלים לאפשר חדירה של חומרים פנימה או לשחרר חומרים החוצה, להגביר ייצור של חומרים מסוימים, להאט או להאיץ קצב חלוקת תאים ועוד. חומרים המשפיעים על קולטנים כוללים רטינול, פפטידים ביומימטיים ואחרים.

 

מי מגיע ראשון?

עיכוב תחרותי הוא תחרות בין חומרים על היקשרות לאתר הפעיל של אנזימים. לדוגמה, כשהאנזים טירוזינאז מתחבר עם החומצה האמינית טירוזין הוא מייצר את הפיגמנט מלנין.
חומרים כמו חומצה אזלאית, חומצה קוג'ית, הידרוקינון או ארבוטין הם חומרים מדכאי מלנין כיוון שגם הם יכולים להיקשר אל האתר הפעיל באנזים טירוזינאז, אבל הם לא יפיקו מלאנין.
חלק מחומצות אלו ישמשו בטיפולים של העלמת כתמים.

משמעת מים

לחות היא תכונה של העור שחשוב לנו לשמר ולטפח. חומרי לחות או לחותנים בשפה המקצועית, עוזרים לשמור על מחסום העור ומונעים אובדן של מים ולחות והם קריטיים בכל סוג של טיפול קוסמטי. חומרים המשחזרים מרכיבים בשכבה הקרנית, חומרי MNF וחומרים אוטמים הם חלק מקבוצת הלחותנים ונמצאים בצורה כזו או אחרת בכל קרמי לחות.
שלושת מנגנוני פעולה אלו הם רק קצה המזלג כדי להבין כיצד פועלים החומרים על עורך ובמאמרים הבאים ארחיב יותר.

eventicketsale.com/

כל מה שצריך לדעת בעולם היופי