טיפים טיפול פנים עצמי- טיפול בכתמי עור, כתמי אקנה, כתמי שמש, כתמי גיל כתמי הריונות וכתמים הורמונליים

כתמי אקנה, כתמי שמש, כתמי הריון או כתמים הורמונליים פוגעים במראה החלק, הרך, הטבעי והפרימלי של העור שלנו, ובכך גם פוגעים בהופעה החיצונית שלנו, שהעור הוא מרכיב מרכזי המשפיע עליה. הבשורה הטובה היא שיש סיבה לנחמה. טיפול בכתמי עור, שכולל שינוי של הרגלים בסיסיים ומעבר לתזונה נכונה יותר, יסייע להיפטר מהכתמים המטרידים. עוד כמה דברים שיש לדעת על הדרך לחסל כתמי אקנה, כתמים עור, כתמי הריון ועוד באמצעות טיפול בכתמי עור לפניכם.

 

 

זיהוי נכון – טיפול נכון

כפי שהבנתם ישנם גורמים שונים לכתמי עור וחושב לאבחן בדיוק את סוג הכתמים על מנת לתת להם את הטיפול המתאים. בעיקר חשוב לוודא שאין מדובר בגידולים סרטניים אשר דורשים טיפול רפואי ולא טיפול קוסמטי. כתמי שמש ונמשים נחשבים כתמים קלים להסרה; אלו הם כתמים של בעיות פיגמנטציה בשכבות העור העליונות ולכן קל מאוד לטפל בהם. לעומתם שנם כתמים עקשניים יותר, כמו כתמי היריון, אשר נמצאים בשכבת הדרמיס (שכבת העור העמוקה) ולא ניתן להסירם בקלות.

 

טיפול עצמי

בהחלט ישנם כתמים בהם ניתן לטפל באופן ביתי ולהשיג תוצאות משביעות רצון. ישנם תכשירים שונים למריחה על העור, כל אחד בעל פעולה קצת שונה, אשר יכולים לסייע. חלקם מדכאים את יצור המלנין ואחרים גורמים להבהרת העור. אך שימו לב כאשר מדובר בכתמים רבים ובולטים סביר להניח שיש לפנות לעזרת הרפואה האסתטית. טיפולים אחרים מתבססים על פילינג, הן באמצעות תכשירים והן באמצעות לייזר.

 

על כתמי עור וחשיפה לשמש

רבים שסובלים מכתמי אקנה בגב או הישבן  נוטים לחשוב שהשמש מעלימה את הכתמים בגוף, אבל לא כך הדבר וזה עלול לעשות אף נזק. כאשר אנחנו משתזפים, הכתמים נראים מטושטשים יותר כי העור מתכהה, אבל בטווח הארוך, אחרי שהשיזוף יורד (והוא תמיד יורד) נותרת תוצאה עגומה למדי – במקום לגלות שהכתמים נעלמו, אנחנו נגלה כתמים בולטים יותר.
במקרה של פיגמנטציה שנוצרה בעקבות אקנה חשוב לזכור – לא מספיק להתמרח בקרם הגנה עם מקדם הגנה גבוה. את חלקי העור הסובלים מכתמים אין לחשוף לשמש בכלל עד לריפוי.

 

תזונה שתסייע במניעת הופעתם של כתמים וגם תעזור בריפוי

 

תתפלאו לשמוע אבל בהחלט ניתן להגיד שטיפול בכתמי עור כמו כתמי אקנה ואחרים מתחיל בתזונה. אומרים שגופנו הוא מה שאנו אוכלים, האמת שזה לא מפתיע אבל זה ממש כך. המזון שאנו צורכים הוא מה שבונה את הגוף, אך במקרים רבים הוא גם מה שמרעיל את הגוף. לצערנו הרב באורח החיים המודרני איננו מקפידים על תזונה נכונה ומרבים לאכול מזון מהיר ואוכל תעשייתי. דברים אלו משפיעים על הגוף ובמהרה מגיעות המחלות. אבל בדיוק כפי שתזונה לקויה פוגעת בבריאותנו, ניתן לתקן את התזונה ולצמצם את הנזקים.

 

הבעיה בתזונה שלנו

 

אנחנו נוטים להתבסס על תזונה חומצית מאוד, דבר שמפריע לגוף לפעול את פעולתו הטבעית. כאשר רמות החומציות בדם עולות, במקום שהגוף יתפנה לריפוי בעיות כמו אקנה ותוצאותיו, הוא עסוק בטיפול בחומציות היתר ובאיזונה. כשרמות החומציות בדם לא מאוזנות, הגוף משתמש במינרלים החיוניים שלו כדי לאזן אותן, ובכך חושף את עצמו לחולשה, למחלות, ולנזקים אסתטיים לא רצויים. כן, כמו הכתמים המרגיזים.

 

אז מה עושים כאשר רוצים להיפטר או למנוע כתמי אקנה ושאר כתמי עור? עושים את הדבר הכי הגיוני עבור הגוף שלנו: הופכים את התזונה ליותר בסיסית ובכך מסייעים לגוף ומשפרים כל טיפול בכתמי עור.

 

– מקטינים את צריכת מוצרי החלב והבשר למינימום

– נמנעים מקמח לבן ומוצריו

– אוכלים לפחות 8 מנות של ירקות ביום
– וכמובן לשתות הרבה מים

 

קרם הגנה

הרבה נוטים לשים קרם הגנה רק כשהולכים להשתזף. זה בהחלט לא מספיק! אנו חשופים לקרני השמש המסוכנות בכל עת וחשוב להגן על עורנו. גם כאשר אנו הולכים ברחוב, נוסעים ברכב ואפילו בחורף. קרינת השמש עלולה לגרום לבעיות שונות ואינה מסייעת לטיפול בכתמי עור; בדיוק להפך, כתמי עור רבים הם תוצאה של חשיפה לשמש.

 

גם כאשר אנחנו באוטו,עדיין יש להימרח וגם בחורף.

 

טיפוח

כאשר מדברים על טיפול בכתמי עור, חשוב להבין מעיין באו הכתמים (תזונה לקויה, שינויים הורמונליים, תרופות שלקחנו, פוסט אקנה וכדומה ) אם נדע את שורש הבעיה נוכל להתאים טיפול  מקצועי וממוקד לבעייה שלך.
בין אם זה מוצרים, תזונה או טיפולים.

 

כל מה שצריך לדעת בעולם היופי

הלגה רקנטי טיפולים אסתטיים טיפולים קוסמטיים

הלגה רקנטי טיפולים אסתטיים טיפולים קוסמטיים

Helga Rekanati מתמחה טיפולים אסתטיים וטיפולים קוסמטיים באמצעות שיטה ייחודית שפותחה ע"י הלגה רקנטי. כל הטיפולים נבנים בצורה אישית על סמך אבחון מעמיק בפיקוח מנהלת מחלקת הטיפולים בחברה.

אודות הלגה רקנטי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הלגה רקנטי טיפולים אסתטיים טיפולים קוסמטיים

הלגה רקנטי טיפולים אסתטיים טיפולים קוסמטיים

Helga Rekanati מתמחה טיפולים אסתטיים וטיפולים קוסמטיים באמצעות שיטה ייחודית שפותחה ע"י הלגה רקנטי. כל הטיפולים נבנים בצורה אישית על סמך אבחון מעמיק בפיקוח מנהלת מחלקת הטיפולים בחברה.

אודות הלגה רקנטי
מלאי פרטייך ונציגנו יחזרו אלייך בהקדם האפשרי:
מבצעים חמים

פוסטים נוספים

לפרטים נוספים

לפרטים נוספים

צ'אט פתוח
1
💬 זקוקים לעזרה?
שלום 👋
במה אנו יכולים לעזור לך?
Call Now Button